Dag Riet, wat vind je het leukste aan gewestvoorzitter zijn?

“Het is leuk om samen te werken met een gemotiveerde kern en toffe activiteiten te organiseren. Het brengt mensen met dezelfde passie samen en er ontstaan vriendschappen. Ik haal er voldoening uit om de leden te zien netwerken en ideeën uitwisselen.”

Wat maakt Groene Kring Dendermonde uniek?

“Echt iedereen is welkom bij ons! We zitten in een vrij verstedelijkt gebied en niet al onze leden hebben thuis een landbouwbedrijf, maar ze delen wel dezelfde passie voor de landbouw. Jong en oud, iedereen komt bij ons samen vanuit een gedeelde interesse.”

"Als je samenwerkt en iedereen een steentje bijdraagt, is het leuk voor iedereen."

Riet De Bock, voorzitter Groene Kring Dendermonde

Hoe ziet jullie jaarplanning eruit?

“Redelijk gevarieerd. We proberen een evenwichtige mix tussen leuke en leerzame activiteiten aan te bieden. Zo organiseren we een aantal bedrijfsbezoeken en vergaderingen over de actualiteit in de landbouw, wat reilt en zeilt in de sector. Andere activiteiten zijn dan weer wat luchtiger, zoals ons jaarlijks eetfestijn of de jenevertocht. Onlangs zijn we nog met de bus naar discotheek Mac Queen gereden, om daar de sfeer op te snuiven met andere Groene Kringgewesten. Op 5 juli organiseren we een tractorrondrit. Dan verkennen we via kleine wegen de streek met de tractor en sluiten we af met een barbecue. Zet het zeker in je agenda, want iedereen mag aansluiten.”

Hoe verdeelt de kern de taken?

“Bij de startkern zetten we de grote lijnen voor het jaar uit. Dan beslissen we welke activiteiten op de planning komen en wie de verantwoordelijkheid op zich neemt. Iedereen heeft eigen connecties, sterktes en interesses. Door de juiste persoon op de juiste plaats kunnen we veel bereiken en vaak heel mooie bedrijfsbezoeken organiseren. Als je samenwerkt en iedereen zijn steentje bijdraagt, is het leuk voor iedereen.”

Welke toekomstplannen heeft jullie gewest?

“In de toekomst willen we een zomerbar organiseren. Vorig jaar hebben we dat eens gedaan voor van Held van ’t Veld, en we hadden meer dan 500 bezoekers. De sfeer zat goed, want een drankje op een bot stro in het zonnetje is natuurlijk altijd een goed idee. Daarnaast zijn er al een tijdje plannen voor een weekend, maar praktisch gezien ligt dat iets moeilijker. Een concrete datum vinden voor de hele groep vraagt wel wat organisatie. Ik wil vooral verder doen zoals we bezig zijn: leuke dingen doen met een tof team.”